مقاله ایی در مورد پله گرد دو محور باکس

مقاله ایی در مورد پله گرد دو محور باکس

مقاله ایی در مورد پله گرد دو محور باکس

پله پیچ دو محور باکس یکی از خارق العاده ترین پله های دکوراتیو گرد و معلق میباشد,که هم بصورت پیچ وهم بصورت مدرن توسط شرکت پایا استپ تولید میگردد.

این پله گرد بسیار زیبا بیشتر برای فضاهای بزرگ مانند رستورانها وآمفی تئاترها, وساختمانهای بزرگ طراحی وساخته مشود.این پله ها معمولا برای پله های با عرض110سانتیمتر به بالا پیشنهاد میگردد.

ساخت پله گرد دو محور باکس دارای شرایط ویژه ایی میباشد که اندازه گیری دقیق محل اجرای پله گرد که باید درآن بازشو سقف که به آن وید هم گفته میشود به طور دقیق و مهندسی اندازه گیری ونقشه برداری شود.

ارتفاع کف تا کف وضخامت سقف نیز از دیگر اندازه گیری های اولیه برای ساخت پله پیچ دو محور باکس مورد نیاز میباشد .

معمولا دراجرای پله گرد دو محور باکس که در بازار روتین میباشند از ورق 6میلیمتر بصورت باکس 10سانتی برای شاسی هر طرف و کف پله این پله نیز از جنس پروفیل 40*60یا40*80 میباشد.

از مزایای این پله گرد میتوان به عدم لرزش, نرده گذاری راحت و زیبایی بیش از اندازه آن نام برد.

این پله پیچ زیبا را معمولا با کف پله چوبی تزیئین میکنند وانواع نرده پیچ چوبی نیز بر روی این پله گرد به خوبی اجرا میگردد.

برای پله های دو محور باکس که برای مکانهای عمومی اجرا میشوند باید بارگذاری سازه ایی توسط مهندس سازه انجام گیرد تا مقاومت پله در برابر نیروهای استاتیک و داینامیک مورد بررسی قرار گیرند و ضخامت ورقهای شاسی پله گرد  به طور دقیق به کارگاه برای ساخت پله گرد دو محور باکس ارسال میگردد.